Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum PL

Log in
aktualizacja 4:51 PM UTC, Apr 18, 2024

Katalog 2021-2022

Udostępniamy w formacie cyfrowym katalog na bieżący rok akademicki naszego Międzynarodowego Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi. Wspólnota Kolegium jest małym znakiem bogactwa międzynarodowego naszego Zakonu, o czym można się przekonać, przeglądając katalog. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia braci, aby natychmiast dostrzec prawdziwy przekrój wielopostaciowego oblicza Zakonu. Cieszymy się z tego, że jest to nasze bogactwo i nasza siła.

POBIERZ
Katalog Międzynarodowego Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi
Rok akademicki 2021 – 2022

Annuario del COLLEGIO 2021-2022

Przedmowa

Dla wielu braci, którzy nie mieli okazji odwiedzić Kolegium, może się ono wydawać nieco egzotycznym miejscem. Jest to jednak ważne miejsce na kapucyńskiej mapie świata. Rzeczywiście, jest ono na tyle ważne, aby zostało wymienione w naszych Konstytucjach. To sprawia, że ​​jest to wyjątkowa instytucja i wspólnota dla całego Zakonu.

Nasze Międzynarodowe Kolegium ma swoje zalety i wady. Niewątpliwie pewne niedogodności związane są z wielkością struktury, wielkością społeczności oraz jej międzynarodowym i międzykulturowym charakterem. Te same elementy stanowią jednak także bogactwo Kolegium.

W tym roku, pomimo trwającej pandemii, jesteśmy wspólnotą dużą, liczącą 75 studentów z pokaźną, stabilną wspólnotą domową liczącą 16 braci. Reprezentujemy w sumie 32 narody, z szeroką gamą kultur, światopoglądów i sposobów realizacji naszego charyzmatu kapucyńskiego; z drugiej strony ta zmienność stanowi wielkie wyzwanie. Ale ostatecznie pomaga nam nauczyć się żyć z braćmi, którzy często bardzo się od siebie różnią.

Mimo dużej struktury staramy się żyć jak każda wspólnota. Dzienny rozkład zajęć jest uzależniony od studiów: więc Msza św. odprawiana jest wcześnie rano, a po południu wyjazd na studia, zajęcia i indywidualna nauka. Wieczorem odprawiane są uroczyste nieszpory. Harmonogram jest więc taki sam, jak w wielu naszych wspólnotach na całym świecie. W ciągu roku przeżywamy pięć kapituł lokalnych. Każda z nich poprzedzona jest kilkoma spotkaniami w mniejszych, międzynarodowych grupach. Mamy też dni skupienia i rekolekcje. Wspólnie celebrujemy różne uroczystości i święta na rekreacji i podczas innych momentów świętowania. Cieszymy się z każdej ukończonej pracy licencjackiej naszych braci i każdej obrony doktorskiej. Oprócz tego, co widoczne jest na zewnątrz, mamy wiele okazji do osobistej refleksji i modlitwy. Kolegium posiada kilka kaplic, wśród których znajduje się przepiękna Kaplica Najświętszego Sakramentu.

W ten sposób, pomimo swojej wielkości i bogatej różnorodności, nasze Międzynarodowe Kolegium w Rzymie jest normalną wspólnotą braci naszego Zakonu, starających się wypełnić swoje powołanie. Mam nadzieję, że ten nowy katalog przybliży naszą wspólnotę wszystkim braciom Zakonu.

Wielkie dzięki tym, którzy wspominają nas z braterską miłością. Nie zapominajcie o nas w waszych modlitwach. Możecie być pewni, że my również odwzajemniamy te same uczucia i modlitwę.

Rzym, 19 października 2021 r.
br. Andrzej Kiejza OFMCap

Ostatnio zmieniany: piątek, 18 luty 2022 09:18